Przetargi.pl
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. Budowa wału lewego rzeki Wisły na długości 5,2 km w miejscowości Kłoda - Ostrów, gm. Magnuszew - dokumentacja projektowa

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Warszawie Oddział w Radomiu ogłasza przetarg

  • Adres: 26-600 Radom, ul. Wernera 4a
  • Województwo: mazowieckie
  • Telefon/fax: tel. 048 3626138 , fax. 048 3624453
  • Data zamieszczenia: 2012-06-13
  • Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe

Sekcja I - Zamawiający

  • I.1. Nazwa i adres: Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Warszawie Oddział w Radomiu
    ul. Wernera 4a 4a
    26-600 Radom, woj. mazowieckie
    tel. 048 3626138, fax. 048 3624453
    REGON: 00058558400070
  • Adres strony internetowej zamawiającego: wzmiuw.waw.pl
  • I.2. Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Sekcja II - Przedmiot zamówienia, przetargu

  • II.1. Określenie przedmiotu zamówienia
  • II.1.1. Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
    Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. Budowa wału lewego rzeki Wisły na długości 5,2 km w miejscowości Kłoda - Ostrów, gm. Magnuszew - dokumentacja projektowa
  • II.1.2. Rodzaj zamówienia: usługi
  • II.1.3. Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
    Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej, obejmującej budowę nowego wału rzeki Wisły o długości około 5,2 km chroniącego zabudowania mieszkalne w miejscowości Kłoda i Ostrów w ramach zadania inwestycyjnego pn. Budowa wału lewego rzeki Wisły na długości 5,2 km w miejscowości Kłoda - Ostrów, gm. Magnuszew - dokumentacja projektowa.
    Lokalizacja robót: Miejscowość Kłoda i Ostrów, gmina Magnuszew, powiat kozienicki, województwo mazowieckie.
    Zakres przedmiotu zamówienia:
    1) Sporządzenie mapy dla celów projektowych w zakresie i ilości niezbędnym do opracowania dokumentacji i uzyskania pozwolenia na realizację inwestycji.
    2) Badania geotechniczne podłoża w zakresie niezbędnym do prawidłowego zaprojektowania - 5 egz. + wersja elektroniczna. Projektant ponosi pełną odpowiedzialność za zakres badań. W przypadku, gdy na etapie realizacji inwestycji zostanie stwierdzona konieczność wykonania dodatkowego zakresu badań geotechnicznych, zostaną one wykonane na koszt Projektanta (powyższe nie dotyczy kontroli jakości realizowanych robót). Jeżeli dodatkowe badania spowodują konieczność dokonania zmian projektowych, Projektant wykona je w ramach ceny umownej.
    Powyższe opracowania należy wykonać zgodnie z:
    - Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie ustalania geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych (Dz. U. z 27.04.2012r., poz. 463 z późn. zm.),
    - Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 3 października 2005 r., w sprawie szczegółowych wymagań, jakimi powinny odpowiadać dokumentacje hydrogeologiczne i geologiczno-inżynierskie (Dz. U. 2005 Nr 201, poz. 1673, późn. zm.).
    3) Dokumentacja projektowa opracowana zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Wodnej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 27.04.2012, poz. 462) oraz z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 02 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego /Dz. U. Nr 202, poz. 2072/ obejmująca:
    a) projekt budowlany w zakresie uwzględniającym specyfikę robót budowlanych,
    b) projekt wykonawczy, w zakresie o którym mowa w § 5 ww. rozporządzenia z dnia 02 września 2004r.,
    c) przedmiar robót, w zakresie o którym mowa w § 6 ww. rozporządzenia z dnia 02 września 2004r.,
    d) informację dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, w przypadku gdy jej opracowanie jest wymagane na podstawie odrębnych przepisów. Części składowe dokumentacji projektowej z pkt. 3) a, b, c, d należy opracować w 5 egzemplarzach oraz dodatkowo dla pkt 3) a, b, c w wersji elektronicznej - format pliku .pdf.
    Dokumentacja projektowa winna ujmować również projekt dróg technologicznych, oraz wykaz stron w obszarze oddziaływania inwestycji z podaniem adresów zamieszkania wraz z oświadczeniami właścicieli gruntów o wyrażeniu zgody na ich zajęcie na cele budowlane.
    4) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót opracowane zgodnie z wymogami rozdziału 3 ww. rozporządzenia z dnia 02 września 2004 r. - w 5 egz. + wersja elektroniczna - format pliku .pdf.
    5) Część ekonomiczna wynikająca z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 grudnia 2010 r. w sprawie szczegółowego sposobu i trybu finansowania inwestycji z budżetu państwa (Dz. U. z dnia 17 grudnia 2010 r.). - w 5 egz. + wersja elektroniczna - format .pdf.
    6) Operat wodnoprawny - 3 egz. + wersja elektroniczna - format pliku .pdf.
    7) Kosztorys inwestorski - opracowany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno użytkowym - 2 egz. w wersji papierowej oraz 1 egz. w wersji elektronicznej w formacie uzgodnionym z Zamawiającym (wraz z 2 egz. tabeli elementów scalonych).
    8) Inwentaryzacja drzew i krzewów przeznaczonych do wycinki sporządzona zgodnie z Ustawą z dnia 16.04.2004r. o ochronie przyrody (Dz.U. z 2009 nr 151 poz. 1220) - 5 egz. + wersja elektroniczna - format pliku .pdf.
    9) Ponadto wykonawca jest zobowiązany:
    a) W terminie 40 dni od daty podpisania umowy:
    - przedłożyć propozycje wariantowe rozwiązań projektowych, do akceptacji Zamawiającego na posiedzeniu Rady Technicznej (po wykonaniu badań geotechnicznych, przeprowadzeniu nie-zbędnych obliczeń oraz wstępnej analizie ekonomicznej),
    - przekazać Zamawiającemu, po uwzględnieniu zaleceń Rady Technicznej, wstępne rozwiązania projektowe (obejmujące 3 warianty ze wskazaniem najbardziej korzystnego), uzgodnione z właściwym miejscowo Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska, pozwalające na opracowanie raportu oddziaływania inwestycji na środowisko,
    b) uzyskać wymagane przepisami prawa opinie i uzgodnienia z właściwymi jednostkami, w tym nie-zbędne uzgodnienia zgodnie ustawą z dnia 8 lipca 2010 r. o szczególnych zasadach przygotowania do realizacji inwestycji w zakresie budowli przeciwpowodziowych (Dz. U. z 2010r., nr 143, poz. 963).
    c) zebrać oświadczenia: właścicieli gruntów zajmowanych pod wał, właścicieli gruntów przylegających do inwestycji zezwalające na czasowe zajęcie pasa niezbędnego na prowadzenie inwestycji oraz właścicieli gruntów zezwalające na wycinkę drzew.
    W przypadku zmian w przepisach w okresie wykonywania projektu Wykonawca zobowiązuje się do uzyskania ewentualnych dodatkowych uzgodnień, wynikających z tych zmian, w ramach ceny ofertowej.
    d) pełnić nadzór autorski w trakcie budowy, przy czym na pełnienie nadzoru autorskiego zostanie zawarta odrębna umowa po wprowadzeniu zadania do realizacji. Koszt pełnienia nadzoru należy określić i uwzględnić w składanej ofercie w przygotowanej odrębnie pozycji w wykazie elementów opracowania.
    Podwykonawcy: Wykonawca zobowiązany jest wskazać w ofercie części zamówienia, których wykonanie powierzy podwykonawcy
  • II.1.4. Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 713220001
  • II.1.5. Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: nie
  • II.1.6. Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: nie
  • II.1.7. Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: nie

Sekcja III - Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

  • III.1. Warunki dotyczące zamówienia
  • Informacja na temat wadium: 1. Oferta powinna być zabezpieczona wadium w wysokości 15 000,00 zł (słownie: piętnaście tysięcy złotych i 00/100). Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert.
    2. Wadium może być wniesione w formie: - pieniężnej - przelewem na konto Oddziału WZMiUW w Radomiu w banku PeKaO S.A. Nr 18 1240 1789 1111 0010 1603 1257 przy czym wniesienie wadium w pieniądzu za pomocą przelewu bankowego Zamawiający będzie uważał za skuteczne tylko wówczas, gdy bank prowadzący rachunek Zamawiającego, potwierdzi, że otrzymał taki przelew najpóźniej do godziny będącej upływem terminu składania ofert. Kopię przelewu należy załączyć do oferty. - poręczeń bankowych lub poręczeń spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, - gwarancji bankowych, - gwarancji ubezpieczeniowych, - poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r o utworzeniu Polskiej Agencji Przedsiębiorczości (T.j.: Dz.U. z 9 marca 2007 r. Nr 42, poz. 275 z późn. zm.). Dokumenty potwierdzające złożenie wadium w innej formie niż pieniężna, winny być wystawione na WZMiUW w Warszawie ul. Ksawerów 8 i złożone przed upływem terminu składania ofert w oryginale w siedzibie Oddziału WZMiUW - pokój 111, a w ofercie należy umieścić poświadczoną za zgodność kserokopię

Sekcja IV - Procedura przetargowa

  • IV.1. Tryb udzielenia zamówienia
  • IV.1.1. Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony
  • IV.2. Kryteria oceny ofert
  • IV.2.2. Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
  • IV.3. Informacje administracyjne
  • IV.3.1. Adres strony internetowej, na której dostępna jest specyfikacja istotnych warunków zamówienia: wzmiuw.waw.pl
  • IV.3.5. Termin związania ofertą, okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)

Zobacz następny przetargZobacz poprzedni przetargPobierz ofertę w pliku pdfPowrót na stronę główną

Podobne ogłoszenia o przetargach