Przetargi.pl
Ograniczenie antropopresji na różnorodność biologiczną, dziedzictwo kulturowe i historyczne – zrównoważony rozwój obszaru Gór Opawskich i Bramy Morawskiej - Rewaloryzacja miejsc kultury w Gminie Branice – Zagospodarowanie terenu parku wraz z małą infrastrukturą techniczną i małą architekturą

Gmina Branice ogłasza przetarg

  • Adres: 48140 Branice, Słowackiego
  • Województwo: opolskie
  • Telefon/fax: tel. 774868192 , fax. 774868230
  • Data zamieszczenia: 2018-01-18
  • Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe

Sekcja I - Zamawiający

  • I.1. Nazwa i adres: Gmina Branice
    Słowackiego 3
    48140 Branice, woj. opolskie
    tel. 774868192, fax. 774868230
    REGON: 53141285200000
  • Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.branice.pl/564/1045/przetargi.html

Sekcja II - Przedmiot zamówienia, przetargu

  • II.1. Określenie przedmiotu zamówienia
  • II.1.1. Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
    Ograniczenie antropopresji na różnorodność biologiczną, dziedzictwo kulturowe i historyczne – zrównoważony rozwój obszaru Gór Opawskich i Bramy Morawskiej - Rewaloryzacja miejsc kultury w Gminie Branice – Zagospodarowanie terenu parku wraz z małą infrastrukturą techniczną i małą architekturą
  • II.1.2. Rodzaj zamówienia:
  • II.1.3. Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
    Zamówienie obejmuje roboty dotyczące rewaloryzacji miejsc kultury w Gminie Branice- Zagospodarowanie terenu parku wraz z małą infrastrukturą techniczną i małą architekturą na działce nr 350/2 i 355 w Branicach Przedmiotem niniejszego zamówienia są roboty budowlane związane z rewaloryzacją Parku. Prace będą prowadzone na dwóch działkach 355 oraz 350/2 w Branicach. Prace rozbiórkowe przewidziane na działce nr 350/2 to: rozebranie wszystkich istniejących nawierzchni utwardzonych, zdjęcie wierzchniej warstwy humusu z powierzchni przewidzianej na wykonanie elementów dodatkowych oraz wykonanie korytowania na całości przewidzianej do utwardzenia. Rozbiórce ulegnie również amfiteatr. Przewiduje się także rozmontowanie elementów małej architektury: ławek i stołu do gry. Rozbiórce ulegnie również istniejące ogrodzenie a także wycinka drzew zgodnie z uzyskanymi decyzjami Starosty Głubczyckiego nr OŚ.613.53.2016 z dnia 29.06.2016; nr OŚ.613.12.2017 z dnia 24.02.2017; nr OŚ 613.12.1.2017 z dnia 24.08.2017. Na działce nr 355 znajduje się budynek mieszkalno – administracyjny, w piwnicy którego zostaną zamontowane urządzenia obsługujące fontannę chodnikową zlokalizowaną w Parku na działce nr 350/2. Główne prace związane z rewaloryzacją Parku odbędą się na działce nr 350/2. Obecnie znajduje się tam park, który jest terenem użyteczności publicznej. Od strony północnej- ul. Głównej (dawniej ul. Żymierskiego) teren jest oddzielony od drogi murkiem na wysokości około 50 cm. Natomiast od pozostałych stron teren oddziela ogrodzenie z siatki stalowej w złym stanie technicznym. W zakresie planowanych działań budowlanych zaplanowano wykonanie remontu istniejących nawierzchni i nowe ciągi piesze z szarej kostki granitowej, rzędowej 4/6 cm. Ponadto planuje się wykonanie strefy sportu, z nawierzchnią bezpieczna pod siłownię oraz wyposażenie w elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci, stojak na rowery. W ramach rewaloryzacji zostanie zbudowana fontanna chodnikowa z płyt granitowych, promieniowanych 49/49 cm, która zostanie otoczona szarą kostką, układaną rzędowo 8/11 cm. W zakresie działań przewiduje się również budowę nowego amfiteatru o konstrukcji z drewna klejonego, który zastąpi dotychczasowe zadaszenie ze sceną. Z obu stron od głównej osi parku zostaną wykonane wypiętrzenia terenu otoczone murkiem z gabionu, na którym zostaną umieszczone ławki. Wypiętrzenia zaprojektowano w kształcie trójkątów, a w ich wnętrze zostanie nasadzona roślinność. Od strony północnej – ul. Główna teren parku zostanie oddzielony od drogi murkiem z gabionu. Od pozostałych stron teren będzie otaczało nowo zaprojektowane ogrodzenie panelowe. Zakłada się również usytuowanie nowych lamp oświetlenia parkowego oraz rozbudowę zaprojektowanego układu oświetleniowego o elementy iluminacyjne, częściowe oświetlenie projektowanej zieleni urządzonej oraz amfiteatru.
  • II.1.4. Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 45000000-7
  • II.1.5. Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: nie

Sekcja III - Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

  • III.1. Warunki dotyczące zamówienia
  • Informacja na temat wadium: Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości 10.000,00 zł (słownie złotych: dziesięć tysięcy złotych 00/100). Wadium musi być wniesione przed upływem terminu składania ofert w jednej lub kilku następujących formach, w zależności od wyboru Wykonawcy: a)pieniądzu, przelewem na rachunek bankowy: w Banku Spółdzielczym w Namysłowie o/Branice nr: 64 8867 0005 2001 0000 0055 0002 (w tytule przelewu należy wpisać nazwę lub nr postępowania co umożliwi identyfikację wpłaty) b)poręczeniach bankowych; c) poręczeniach pieniężnych spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych; d) gwarancjach bankowych; e) gwarancjach ubezpieczeniowych; f) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 roku o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2014 poz. 1804 oraz z 2015 poz. 978 i 1240 ). Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji powinno być złożone w oryginale i musi obejmować cały okres związania ofertą. W przypadku wniesienia wadium w formie gwarancji lub poręczenia koniecznym jest, aby gwarancja lub poręczenie obejmowały odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium. Wadium wnoszone w formie gwarancji i poręczeń, w przypadku, gdy Wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia – musi obejmować zobowiązanie gwaranta (poręczyciela) z tytułu związanych z postępowaniem o udzielenie zamówienia działań lub zaniechań opisanych art. 46 ust. 4a i 5 ustawy Pzp każdego z tych Wykonawców; Z treści gwarancji wadialnej winno wynikać, że zabezpiecza ona ofertę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, gdyż dla ważności wadium wnoszonego przez konsorcjum konieczne jest wpisanie w treść gwarancji każdego z wykonawców wchodzących w skład konsorcjum. Gwarancja lub poręczenie musi zawierać w swojej treści nieodwołalne i bezwarunkowe zobowiązanie wystawcy dokumentu do zapłaty na rzecz Zamawiającego kwoty wadium. Wadium wniesione w formie gwarancji (bankowej czy ubezpieczeniowej) musi mieć taką samą płynność jak wadium wniesione w pieniądzu - dochodzenie roszczenia z tytułu wadium wniesionego w tej formie nie może być utrudnione. Dlatego w treści gwarancji powinna znaleźć się klauzula stanowiąca, iż wszystkie spory odnośnie gwarancji będą rozstrzygane zgodnie z prawem polskim i poddane jurysdykcji sądów polskich, chyba, że co innego wynika z przepisów prawa. Wadium wniesione w pieniądzu przelewem na rachunek bankowy musi wpłynąć na wskazany w pkt. 15.2.a) IDW rachunek bankowy Zamawiającego, najpóźniej przed upływem terminu składania ofert. Ze względu na ryzyko związane z czasem trwania okresu rozliczeń międzybankowych Zamawiający zaleca dokonanie przelewu ze stosownym wyprzedzeniem. Zamawiający dokona zwrotu wadium na zasadach określonych w art. 46 ust. 1-4 p.z.p. Zamawiający zatrzyma wadium w sytuacji wystąpienia ustawowych podstaw do jego zatrzymania, wskazanych w treści art. 46 ust. 4a i 5 p.z.p.
  • III.2. Warunki udziału
  • Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków: Zamawiający nie stawia w tym zakresie wymagań.

Sekcja IV - Procedura przetargowa

  • IV.1. Tryb udzielenia zamówienia
  • IV.1.1. Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony
  • IV.2. Kryteria oceny ofert
  • IV.2.2. Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie

Zobacz następny przetargZobacz poprzedni przetargPobierz ofertę w pliku pdfPowrót na stronę główną

Podobne ogłoszenia o przetargach