Przetargi.pl
Odbiór i zagospodarowanie komunalnych osadów ściekowych, mechanicznie odwodnionych z Oczyszczalni Ścieków w Piasecznie i Wólce Kozodawskiej

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Piasecznie Sp. z o.o. ogłasza przetarg

  • Adres: 05-500 Piaseczno, Ul. Żeromskiego
  • Województwo: mazowieckie
  • Telefon/fax: tel. 22 750 23 20; 701 54 00 , fax. 22 701 54 04
  • Data zamieszczenia: 2019-10-25
  • Zamieszczanie ogłoszenia: nieobowiązkowe

Sekcja I - Zamawiający

  • I.1. Nazwa i adres: Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Piasecznie Sp. z o.o.
    Ul. Żeromskiego 39
    05-500 Piaseczno, woj. mazowieckie
    tel. 22 750 23 20; 701 54 00, fax. 22 701 54 04
    REGON: 14161860100000

Sekcja II - Przedmiot zamówienia, przetargu

  • II.1. Określenie przedmiotu zamówienia
  • II.1.1. Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
    Odbiór i zagospodarowanie komunalnych osadów ściekowych, mechanicznie odwodnionych z Oczyszczalni Ścieków w Piasecznie i Wólce Kozodawskiej
  • II.1.2. Rodzaj zamówienia:
  • II.1.3. Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
    Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie komunalnego osadu ściekowego, mechanicznie odwodnionego (kod: 19 08 05) z Oczyszczalni Ścieków w Piasecznie i Wólce Kozodawskiej w okresie od dnia 01 stycznia 2020 r. do dnia 31.12.2020 r. Zamawiający w okresie od 01 stycznia 2020 r. do dnia 31 grudnia 2020 r. szacuje ilość osadu do odbioru ok. 200 ton tygodniowo. Ilość osadu jest wielkością szacunkową i może ulec zmianie. W przypadku odbioru osadu w ilości mniejszej niż podana wyżej, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia. Ustalenie ilości odbieranego osadu ściekowego odbędzie się poprzez jednorazowe zważenie na wadze samochodowej, przeprowadzone w atestowanym punkcie kontroli obustronnie uzgodnionym, poszczególnych naczep i kontenerów celem ustalenia wagi. Wykonawca w okresie realizacji przedmiotu umowy zobowiązany jest do zapewnienia naczep lub szczelnych kontenerów do bezpośredniego odbioru osadu spod podajnika ślimakowego i bezpośredniego transportu z Oczyszczalni Ścieków w Piasecznie do miejsca gospodarczego wykorzystania oraz zapewnienia kontenerów Kp7 do bezpośredniego odbioru osadu spod podajnika ślimakowego i bezpośredniego transportu z Oczyszczalni w Wólce Kozodawskiej do miejsca gospodarczego wykorzystania; wykonywania obowiązku w zakresie ewidencjonowania odpadów, sporządzania karty przekazania odpadów. Wykonawca powinien zapewnić systematyczny odbiór osadu w ciągu całego okresu trwania umowy, w tym również w sytuacjach, gdy temperatura powietrza jest poniżej 0º C. Zamawiający dopuszcza odzysk osadów ściekowych polegający na ich stosowaniu w zakresie wymienionym w art. 96 ust. 1 pkt. 1 - 5 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach (Dz.U. z 2019 r., poz. 1162, t. j.) pod warunkiem, że osady spełniać będą wymagania dla takiego sposobu zagospodarowania. W przypadku odzysku osadów, zgodnie z art. 96 ustawy o odpadach, Wykonawca weźmie na siebie wszelkie obowiązki wynikające z wymagań dla stosowania odpadów ściekowych, określonych w przepisach ustawy o odpadach i rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 6 lutego 2015 r. w sprawie komunalnych osadów ściekowych. Wykonawca będzie zobowiązany do wykonania, w imieniu Zamawiającego, badań gleby, na której będą zastosowane osady ściekowe i przekaże oryginały wyników badań Zamawiającemu. Pobór i badania gleby muszą być wykonane przez laboratorium, o którym mowa w art. 147a ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. – Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2019 r., poz. 1396 t. j.). Wykonawca, na podstawie badań gleby i badań osadów, przygotuje opracowanie agrotechniczne dotyczące możliwości zastosowania osadów pochodzących z Oczyszczalni Ścieków w Piasecznie i Wólce Kozodawskiej na danych działkach, z uwzględnieniem dopuszczalnej dawki stosowanego komunalnego osadu ściekowego.
  • II.1.4. Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 90513800-4
  • II.1.5. Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: nie

Sekcja III - Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

  • III.1. Warunki dotyczące zamówienia
  • Informacja na temat wadium: Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości: 50 000,00 zł (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych). Wadium musi być wniesione przed upływem terminu składania ofert w jednej lub kilku następujących formach, w zależności od wyboru Wykonawcy: 1. pieniądzu, przelewem na rachunek bankowy: Nr konta 62 1160 2202 0000 0003 3321 0887; 2. poręczeniach bankowych; 3. gwarancjach bankowych; 4. gwarancjach ubezpieczeniowych. Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji powinno być złożone w oryginale i musi obejmować cały okres związania ofertą. W przypadku wniesienia wadium w formie gwarancji lub poręczenia koniecznym jest, aby gwarancja lub poręczenie obejmowały odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium. Wymagane jest, aby znalazły się następujące zapisy dla uznania ważności wadium: „Zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana: - odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia na warunkach określonych w ofercie; - nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy; - zawarcie umowy w sprawie zamówienia stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy. Zamawiający może zatrzymać wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca nie złożył w odpowiedzi na wezwanie Zamawiającego, o którym mowa w § 45 Regulaminu, dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w SIWZ lub pełnomocnictw, chyba, że Wykonawca udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.” Wadium wniesione w pieniądzu przelewem na rachunek bankowy musi wpłynąć na wskazany w pkt. 11.2.1 rachunek bankowy Zamawiającego najpóźniej przed upływem terminu składania ofert. Zgodnie z Regulaminem i SIWZ Zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami, w przypadku gdy Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana: -odmówi podpisania umowy w sprawie niniejszego zamówienia na warunkach określonych w ofercie; - nie wniesie wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy; - zawarcie umowy w sprawie niniejszego zamówienia stanie się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy. Zamawiający może zatrzymać wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie Zamawiającego, o którym mowa w § 45 Regulaminu, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w SIWZ lub pełnomocnictw, chyba że Wykonawca udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
  • III.2. Warunki udziału
  • Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków: Wykonawca powinien posiadać wpis do rejestru BDO w zakresie działalności objętej przedmiotem zamówienia i zezwolenie na transport, unieszkodliwianie lub odzysk komunalnych osadów ściekowych (kod 19 08 05), co najmniej w ilości objętej zamówieniem. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca dysponował wdrożoną, sprawdzoną i kompletną technologią przetwarzania osadów ściekowych, która pozwoli na docelowe i ostateczne zagospodarowanie wszystkich produktów i odpadów powstałych w trakcie przetwarzania osadów ściekowych. Wykonawca musi przedstawić decyzje właściwych organów na ostateczne zagospodarowanie wszystkich produktów i odpadów powstałych w wyniku przetwarzania. Wykonawca do oferty załączy wszystkie dokumenty potrzebne w celu udokumentowania tego stanu rzeczy. Jeśli w wyniku procesu przetwarzania komunalnych osadów ściekowych powstają produkty np. nawóz, środek wspomagający uprawę roślin w myśl ustawy z dnia 10 lipca 2007 r. o nawozach i nawożeniu (Dz.U. z 2017 r. poz. 668 t. j.), należy dołączyć decyzję Ministra Rolnictwa zezwalającą na wprowadzenie produktu do obrotu. W przypadku odzysku komunalnych osadów ściekowych, zgodnie z przepisami art. 96 ust. 1 ustawy o odpadach, Wykonawca jest zobowiązany posiadać tytuł prawny do dysponowania gruntami przeznaczonymi pod odzysk komunalnych osadów ściekowych, nie podlegających zakazom wyszczególnionym w art. 96 ust. 12 ustawy o odpadach. Wykonawca oświadczy, że przed upływem okresu, w którym wyłączone jest ponowne zastosowanie osadów na grunt, nie udostępni przedmiotowych gruntów do uprawy roślin, których przeznaczenie będzie inne niż wykazane w Formularzu Ofertowym. Wykonawca wskazując grunt, na którym będą stosowane komunalne osady ściekowe, będzie się kierował zasadami bliskości, o których mowa w art. 20 ustawy o odpadach. Wykonawca jest zobowiązany do podania w Formularzu Oferty procesów oraz metod zagospodarowania osadu, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. W przypadku, gdy osady nie będą spełniać warunków do ich zastosowania zgodnie z art. 96 ust.1, pkt 1 - 5 ustawy o odpadach, a także w okresie zimowym, gdy temperatura powietrza spadnie poniżej 0oC, teren na których miałyby być stosowane będą zamarznięte lub pokryte śniegiem, Zamawiający wymaga przetwarzania ich przez kompostowanie. W związku z tym Wykonawca musi posiadać i dołączyć do oferty decyzję na przetwarzanie odpadów w procesie R3 (kompostowanie) oraz decyzję Ministra Rolnictwa zezwalającą na wprowadzenie przetworzonego odpadu jako produkt.

Sekcja IV - Procedura przetargowa

  • IV.1. Tryb udzielenia zamówienia
  • IV.1.1. Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony
  • IV.2. Kryteria oceny ofert
  • IV.2.2. Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
  • IV.3. Informacje administracyjne
  • IV.3.5. Termin związania ofertą:

Zobacz następny przetargZobacz poprzedni przetargPobierz ofertę w pliku pdfPowrót na stronę główną

Podobne ogłoszenia o przetargach