Przetargi.pl
OPRACOWANIE STRATEGII ROZWOJU SUBREGIONU CENTRALNEGO WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO NA LATA 2014-2020 Z PERSPEKTYWĄ DO 2030 R., ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM ZAGADNIEŃ ROZWOJU TRANSPORTU MIEJSKIEGO, WRAZ Z PROGRAMEM DZIAŁAŃ DLA ZINTEGROWANYCH INWESTYCJI TERYTORIALNYCH (ZIT)

Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego ogłasza przetarg

  • Adres: 40-053 Katowice, ul. Barbary 21a
  • Województwo: śląskie
  • Telefon/fax: tel. 0-32 7438401, 7438501 , fax. 0-32 2519745
  • Data zamieszczenia: 2013-03-12
  • Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe

Sekcja I - Zamawiający

  • I.1. Nazwa i adres: Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego
    ul. Barbary 21a 21a
    40-053 Katowice, woj. śląskie
    tel. 0-32 7438401, 7438501, fax. 0-32 2519745
  • Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.kzkgop.com.pl
  • I.2. Rodzaj zamawiającego: Inny: związek międzygminny

Sekcja II - Przedmiot zamówienia, przetargu

  • II.1. Określenie przedmiotu zamówienia
  • II.1.1. Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
    OPRACOWANIE STRATEGII ROZWOJU SUBREGIONU CENTRALNEGO WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO NA LATA 2014-2020 Z PERSPEKTYWĄ DO 2030 R., ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM ZAGADNIEŃ ROZWOJU TRANSPORTU MIEJSKIEGO, WRAZ Z PROGRAMEM DZIAŁAŃ DLA ZINTEGROWANYCH INWESTYCJI TERYTORIALNYCH (ZIT)
  • II.1.2. Rodzaj zamówienia: usługi
  • II.1.3. Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:

    Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentu pn. STRATEGIA ROZWOJU SUBREGIONU CENTRALNEGO WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO NA LATA 2014-2020 Z PERSPEKTYWĄ DO 2030 R., ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM ZAGADNIEŃ ROZWOJU TRANSPORTU MIEJSKIEGO, WRAZ Z PROGRAMEM DZIAŁAŃ DLA ZINTEGROWANYCH INWESTYCJI TERYTORIALNYCH (ZIT). Opracowanie będzie wykorzystywane przez KZK GOP oraz jednostki samorządu terytorialnego Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego m.in. przy aplikowaniu o środki z budżetu UE, ze szczególnym uwzględnieniem instrumentu ZIT w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Z tego też powodu strategia musi być spójna z dokumentami strategicznymi wyższego szczebla (tzn. wspólnotowymi, krajowymi i regionalnymi), jak również musi uwzględniać uwarunkowania zawarte w strategiach lokalnych jednostek samorządu terytorialnego wchodzących w skład Subregionu Centralnego oraz KZK GOP.
    Strategia ma zawierać systemowe rozwiązania dotyczące rozwoju Subregionu, ze szczególnym uwzględnieniem zintegrowanego systemu transportu publicznego. Opracowanie ma być dokumentem, umożliwiającym priorytetyzację i wybór działań oraz szczegółowych przedsięwzięć do objęcia instrumentem ZIT oraz tych, które będą realizowane w innym trybie. Dodatkowo dokument musi uwzględniać listę projektów zgłoszonych przez Subregion Centralny Województwa Śląskiego do współfinansowania w ramach mechanizmu ZIT. Opracowanie powinno zawierać co najmniej:

    CZĘŚĆ I. Strategia Rozwoju Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020
    1. Opis metodologii badań.
    2. Diagnoza społeczno-gospodarcza Subregionu Centralnego na tle województwa śląskiego
    a) Charakterystyka obszaru;
    b) Opis otoczenia społecznego;
    c) Opis infrastruktury technicznej;
    d) Opis otoczenia gospodarczego;
    e) Charakterystyka potencjału obszaru.
    3. Prognoza trendów rozwojowych dla Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego w perspektywie do 2030 r.
    4. Odniesienie do zatwierdzonych i projektowanych strategii rozwoju obszaru, polityk wspólnotowych, krajowych i regionalnych.
    5. Ogólna koncepcja rozwoju Subregionu Centralnego.
    6. Strategia Rozwoju Subregionu Centralnego:
    a) Czynniki strategii;
    b) Misja i wizja strategiczna oraz strategiczne obszary rozwojowe;
    c) Priorytety strategiczne;
    d) Cele strategiczne;
    e) Działania strategiczne;
    f) Narzędzia realizacji strategii;
    g) Podmioty realizujące strategię;
    h) Tryb i zasady monitoringu i ewaluacji postępów wdrażania Strategii.

    CZĘŚĆ II. Strategia Rozwoju Transportu Miejskiego w Subregionie Centralnym
    1. Syntetyczna diagnoza systemu transportowego Województwa Śląskiego
    a) Uwarunkowania zewnętrze;
    b) Tendencje wpływające na rozwój transportu w regionie;
    c) Dostępność transportowa na tle kraju;
    d) Uwarunkowania wewnętrzne.
    2. Diagnoza strategiczna systemu transportu zbiorowego Subregionu Centralnego
    a) Opis układu drogowego;
    b) Układ linii miejskiego transportu zbiorowego;
    c) Charakterystyka organizatorów transportu zbiorowego;
    d) Podmioty wykonujące przewozy w zakresie miejskiego transportu zbiorowego;
    e) Finansowanie miejskiego transportu zbiorowego;
    f) Kierunki potencjalnych działań.
    3. Odniesienie do zatwierdzonych i projektowanych strategii rozwoju obszaru, polityk wspólnotowych, krajowych i regionalnych w zakresie transportu publicznego.
    4. Zamierzenia strategiczne członków Subregionu, mające wpływ na rozwój transportu zbiorowego.
    5. Identyfikacja uwarunkowań rozwoju systemu transportowego.
    6. Strategia Rozwoju Transportu Miejskiego w Subregionie Centralnym:
    a) Czynniki strategii;
    b) Misja i wizja strategiczna oraz strategiczne obszary rozwojowe;
    c) Priorytety strategiczne;
    d) Cele strategiczne;
    e) Działania strategiczne;
    f) Narzędzia realizacji strategii;
    g) Podmioty realizujące strategię;
    h) Tryb i zasady monitoringu i ewaluacji postępów wdrażania Strategii.

    CZĘŚĆ III. Program działań dla Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych realizowanych w Subregionie Centralnym.
    Program działań będzie:
    - Spójny ze wspólnotowymi i unijnymi dokumentami strategicznymi i planistycznymi;
    - Wskazywać obszar wsparcia Programu działań ZIT, tzn. definiować obszary na których będzie udzielane wsparcie;
    - Zawierać diagnozę obszaru wsparcia - diagnoza powinna wskazywać na potencjały i bariery rozwojowe danego obszaru oraz zasadność prowadzonej interwencji. Uzupełnieniem diagnozy ma być analiza SWOT stanowiąca podsumowanie diagnozy;
    - Wskazywać wymiar terytorialny wsparcia - należy wskazać koncentrację działań w wymiarze przestrzennym, tzn. Wykonawca wyznaczy i wskaże w programie obszary wsparcia (np. obszary poprzemysłowe, wymagające rewitalizacji, wymagające zwiększenia dostępności transportowej). Do wyznaczonych obszarów wsparcia powinny zostać przyporządkowane dostosowane do specyfiki obszaru cele i działania rozwojowe;
    - Wskazywać cele rozwojowe do realizacji w ramach ZIT - cele programu mają bezpośrednio wynikać z diagnozy i wskazywać jednoznacznie działania służące przeciwdziałaniu zdiagnozowanym negatywnym zjawiskom, bądź służącym wydobywaniu i kreowaniu potencjałów regionalnych. Powinny być przyporządkowane i dostosowane do wyznaczonych geograficznie obszarów interwencji. Cele muszą być opisane kwantyfikowalnymi wskaźnikami produktu, rezultatu z określonymi wartościami docelowymi. Cele programu powinny korespondować z celami i priorytetami inwestycyjnymi pakietu legislacyjnego dla funduszy Wspólnych Ram Strategicznych na lata 2014-2020;
    - Określać listę przedsięwzięć do realizacji w ramach ZIT - powinna zawierać oprócz podstawowych informacji dotyczących charakterystyki projektu, beneficjentów, wartości projektu, terminu realizacji, informacje dotyczące powiązania z innymi projektami (tzn. wskazywać konkretne projekty, z którymi projekt jest komplementarny zarówno w ramach ZIT jak również przewidzianych do realizacji z innych źródeł);
    - Zawierać raport z przygotowania Programu ZIT - udokumentowane sprawozdanie z przebiegu prac i zaangażowania partnerów z obszaru Subregionu Centralnego;
    - Pokazywać odniesienie do instrumentów finansowych - typy projektów, które mogłyby być finansowane w formule ZIT lub innej;
    - Zawierać Strategiczną Ocenę Oddziaływania na Środowisko zgodnie z decyzją Regionalnej Dyrekcji ds. Ochrony Środowiska;
    - Zawierać plan finansowy - z podziałem na źródła finansowania programu (np. EFRR, EFS, budżety jst, pożyczki, środki prywatne).
    - Opisywać system wdrażania - należy wskazać główne instytucje i podmioty uczestniczące we wdrażaniu ZIT i opracowywaniu Programu działań ZIT.

    Wykonawca zobowiązany jest do opracowania koncepcji STRATEGII ROZWOJU SUBREGIONU CENTRALNEGO WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO NA LATA 2014-2020 Z PERSPEKTYWĄ DO 2030 R., ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM ZAGADNIEŃ ROZWOJU TRANSPORTU MIEJSKIEGO, WRAZ Z PROGRAMEM DZIAŁAŃ DLA ZINTEGROWANYCH INWESTYCJI TERYTORIALNYCH (ZIT), która po zaakceptowaniu przez Zamawiającego będzie podstawą do opracowania projektów wymienionych dokumentów oraz ich wersji ostatecznej. Koncepcja zawierać będzie co najmniej: opis metodyki opracowania, harmonogram prac dotyczących opracowania, opis struktury dokumentu, projekt strategii.
    Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia co najmniej trzech spotkań warsztatowych z przedstawicielami jst Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego, przy czym jedno spotkanie będzie miało na celu przedstawienie i konsultację koncepcji opracowania, drugie będzie włączało interesariuszy w budowanie strategii, a trzecie będzie dotyczyć prezentacji uzyskanych wyników i konsultacji projektu strategii.
    Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia konsultacji z Wydziałem Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w zakresie zgodności opracowania z dokumentami programowymi (w tym projektowanymi) dla funduszy strukturalnych na okres 2014-2020.
    Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania opinii wszystkich jednostek samorządu terytorialnego Subregionu Centralnego na temat projektu opracowania. Ponadto Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć opinię niezależnego ośrodka naukowego na temat opracowanej w ramach zamówienia Strategii i Programu działań ZIT.
    Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko zgodnie z art. 46 ustawy z dn. 3.10.2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2008 r. nr 199 poz. 1227 z późn. zm.)

    Ponadto Zamawiający informuje, że:
    - Wykonawca we własnym zakresie zbierze dane niezbędne do wykonania opracowania i przeprowadzenia analiz;
    - Strategia powinna być opracowana na lata 2014-2020 z perspektywą do roku 2030;
    - Dane wykorzystane w opracowaniu nie powinny być starsze niż z 2005 r.;
    - Analiza danych liczbowych powinna obejmować również formę tabelaryczną i graficzną (wykresy, diagramy, mapy, itp.);
    - Na potrzeby opracowania Zamawiający może udostępnić posiadane informacje i dane w formie w jakiej są one przechowywane.
  • II.1.4. Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 732200000
  • II.1.5. Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: nie
  • II.1.6. Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: nie
  • II.1.7. Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: nie
  • II.2. Czas trwania zamówienia lub termin wykonania: 175 dni

Sekcja III - Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

  • III.1. Warunki dotyczące zamówienia
  • Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wnoszenia wadium

Sekcja IV - Procedura przetargowa

  • IV.1. Tryb udzielenia zamówienia
  • IV.1.1. Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony
  • IV.2. Kryteria oceny ofert
  • IV.2.2. Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
  • IV.3. Informacje administracyjne
  • IV.3.1. Adres strony internetowej, na której dostępna jest specyfikacja istotnych warunków zamówienia: http://bip.kzkgop.pl
  • IV.3.5. Termin związania ofertą, okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)

Zobacz następny przetargZobacz poprzedni przetargPobierz ofertę w pliku pdfPowrót na stronę główną

Podobne ogłoszenia o przetargach